Alternative flash content

Requirements

logo comenius 1  

 • Pociąg do sztuki

  Zapraszamy na warsztaty dla gimnazjalistów

 • Zbieramy stare kafelki!

  Zostały po remontach, zalegają piwnice, strychy, garaże, domowe zakamarki, są kolorowe, białe, szare, duże lub małe.

 • Projekt Comenius

  Projekt ma na celu wzmacnianie europejskiego wymiaru edukacji...

 • Wsparcie dla szkoły - 1% podatku

  Wsparcie szkoły jest w tym roku bardzo proste!

 • Wsparcie dla szkoły - 1% podatku

  Wsparcie szkoły jest w tym roku bardzo proste!

22Styczeń
2015
Program eTwinning – Europejska społeczność szkolna

eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

Nasz projekt p.t „The colour in my town buildings and frontages” (Kolor na fasadach budynków w moim mieście) realizujemy z trzema artystycznymi szkołami średnimi z zagranicy. Projekt współtworzą nasi dobrzy znajomi ze szkoły z Hiszpanii Escuela de Arte Pedro Almodovar z Ciudad Real, nauczyciele i uczniowie z również zaprzyjaźnionej z nami szkoły z Turcji

Abdurrahman Keskiner Güzel Sanatlar Lisesi z Osmaniye oraz szkoła artystyczno-muzyczna z Litwy Šiaulių Saulius Sondeckis Gimnazium of Arts, z miasta Šiauliai.

Założenia projektu opierają się na ukazaniu miasta rodzinnego poprzez różne kombinacje kolorów, które możemy znaleźć na fasadach budynków oraz Wyjaśnianiu relacji kolorów w kolorystyce opartej na harmonii zasad okręgu chromatycznego.

Współpraca opiera się głównie na kontaktach przez internet przesyłaniu prezentacji, zdjęć, prac uczniów oraz tworzeniu wystaw z innymi szkołami. Uczniowie mają również możliwość zawarcia nowych znajomości i szlifowania języka angielskiego, w którym odbywa się komunikacja w projekcie.

Z naszej szkoły w projekt zaangażowali się uczniowie klas I T, II T i II LP. Pracami nad projektem w ZSAP koordynują nauczyciele Danuta Herman i Mateusz Jankowski.

image

Czytaj więcej:
 
22Styczeń
2015
Konkurs "Moja ikona mody"

Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów do wzięcia udziału w konkursie "Moja ikona mody"

plakat

 

Regulamin konkursu

Załącznik nr 1: Sylwetka

Załącznik nr 2: Koszulka

Czytaj więcej:
 
20Styczeń
2015
Wycieczka na wystawę Olgi Boznańskiej do Krakowa

Dnia 20 stycznia br. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość podziwiać
dzieła wspaniałej polskiej malarki okresu modernizmu Olgi Boznańskiej.
Wystawa odbyła się w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie.
Młodzież odwiedziła również kościół Mariacki gdzie podziwiała ołtarz mistrza Wita Stwosza, oraz słynne polichromie i witraże Stanisława Wyspiańskiego w katedrze św. Franciszkanów. Wycieczka obfitowała w liczne doznania estetyczne. Zdobytą wiedzę z pewnością uczniowie wykorzystają na zajęciach z historii sztuki. Uczestnikami byli
uczniowie klasy 2lp, a opiekowały się nimi panie: D. Wilk-Pederska, E. Pitas-Chrzanowska, E. Jaworska.

Czytaj więcej:
 
15Styczeń
2015
Zwycięskie bitwy narodu polskiego

15 stycznia o 12.00 w tarnogórskim muzeum odbył się wernisaż wystawy „Zwycięskie bitwy narodu polskiego”. Swoje projekty zaprezentowali: Mikołaj Dąbrowski, Aleksandra Huras, Julia Klewaniec, Aneta Kołodziej, Wiktoria Kot, Wioletta Kulas, Kamila Lukaszczyk, Przemysław Maruszczyk, Karolina Maxellon, Agnieszka Rychlewska, Kewin Slawanski, Karolina Ziółkowska. Autorka dwóch prac, Julia Klewaniec, komentuje: Projekt miał na celu przypominać o sile, która drzemie w naszych patriotycznych sercach, przypominać o tym, iż nie tylko bitwa pod Grunwaldem jest naszą dumą narodową. Nie ukrywamy, że zadanie to nie należało do najłatwiejszych, jednakże każdy realizowany projekt to kolejne bezcenne doświadczenie. Każdy z nas zinterpretował bitwę na swój sposób, każdy inspirował się innym artystą, dziełem, bitwą. Jedno zadanie i 13 pomysłów. Każda praca jest inna i to dowód na to, iż różnorodność jest piękna. Prezentujemy Państwu grafikę wektorową, dzięki której każdy z nas mógł indywidualnie dostosować środki wyrazu. Jak widać nie tylko płótno tchnie kreatywnością, ale również cyfrowa przestrzeń graficzna. Grafika wektorowa oferuje szeroki wachlarz kreatywnych możliwości.

Dziękujemy Panu Pawłowi Zarębie za inspiracje historyczne, Pani E. Jaworskiej i Panu Mateuszowi Jankowskiemu za pomoc w realizacji projektów oraz Pani Izabeli Grund-Markusik za zorganizowanie wystawy.

image2

Czytaj więcej:
 
14Styczeń
2015
Szkolny Konkurs Ortograficzny — rozstrzygnięty!

W dniu 14 stycznia 2015r. odbył się w naszej szkole konkurs „Sherlock Holmes polskiej ortografii czyli konkurs ortograficzny inaczej” zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Zadaniem biorących udział w konkursie było „wytropienie” jak największej ilości błędów, a także objaśnienie zasad ortograficznych obowiązujących w pisowni wybranych wyrazów. W zmaganiach z regułami polskiej ortografii wzięło udział 40 uczniów z siedmiu klas.

Największą ilość punktów uzyskały uczennice klas czwartych. Jak same stwierdziły, „był to swoisty sprawdzian wiadomości z ortografii przed maturą”. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce zajęła uczennica kl. IV LP Angelika Pacholak,
II miejsce — uczennica kl. IV T Joanna Blondzik,
na III miejscu uplasowała się Wiktoria Kot z kl. IV T.
Serdecznie gratulujemy!
Dyplomy i nagrody zostaną wręczone zwyciężczyniom w terminie późniejszym.

20150114 110816

Czytaj więcej:
 
poprz.12345678910nast.

Galeria prac

galeria obrazow

Galeria zdjęć

galeria foto

Galeria imprez i wydarzeń

galeria imprezy

Galeria dyplomów

galeria dyplomy

Zaloguj / ZarejestrujPodążaj za nami

Skontaktuj się z nami